ازدواج با بیمار دو قطبی چگونه خواهد بود ؟

متوسط ​​سن شروع اختلال دو قطبی ۲۶ سال است و تعداد مردان و زنان مبتلا به این بیماری برابر است. اختلال دو قطبی با تغییرات خلقی مشخص می شود که می تواند از نسبتاً خفیف تا شدید و از نیمه شیدایی ، شیدایی تا افسردگی اساسی باشد. قبل از تجربه شیدایی و نیمه شیدایی ، ممکن است فرد دارای روحیه متعادل یا حالت کلی مثبت باشد.

با این وجود ، حال و هوا به خوشبختی می رود ، یعنی به شادی شدید ، که ارتباط چندانی با واقعیت ندارد. فرد پرانرژی ، خوش بین ، گشوده و خلاق است. آنها ممکن است در بهترین حالت خود احساس کنند ، اما افراد اطراف خود را غیر قابل تحمل می دانند.

احساس میل جنسی بیش از حد یکی دیگر از نشانه های نیمه شیدایی است ، به این معنی که افراد با شما رابطه جنسی زیادی دارند و ممکن است تحریک جنسی شوند. در حقیقت ، پس از خیانت ، گاهی مشخص می شود که وی دارای اختلال دو قطبی بوده است.

 

علائم اختلال دو قطبی چیست؟

علائم چنین افرادی یک هفته یا بیشتر طول می کشد. فرد گفتار سریع و پرتنش ، رقابت در افکار و کاهش قابل توجه نیاز به خواب را تجربه خواهد کرد. آنها چنان تحریک کننده و متناقض می شوند که ممکن است از آنها دور باشند. می توان غرور آنها را آنقدر اغراق کرد که ظاهراً متوهم به نظر می رسند.

بهترین درمانگر جنسیت در تهران می گوید وقتی صحبت از مشکلات جنسی در این بیماران می شود ، میل جنسی آنها ممکن است تا حدی افزایش یابد و در نتیجه آنها رابطه جنسی خطرناکی برقرار کنند.

از آنجا که آنها می توانند بسیار تحریک پذیر و عصبانی شوند ، ممکن است در آزار و اذیت جنس خارج احساس توجیه کنند و شوهر خود را به عدم رابطه جنسی کافی متهم کنند. آنها همچنین می توانند تکانشی باشند.

ازدواج با بیمار دو قطبی چگونه خواهد بود ؟

در بین این دوره ها ، فرد ممکن است روحیه طبیعی داشته باشد یا دچار افسردگی شود ، بنابراین علائم افسردگی اغلب معیارهای افسردگی اساسی را دارند. اگر نوسانات خلقی به طور مکرر مانند روزانه یا ساعتی رخ دهد ، می توان با گردش خون سریع یک فرد مبتلا به اختلال دو قطبی را تشخیص داد.

زندگی با فرد مبتلا به اختلال دو قطبی چگونه خواهد بود؟

این روانشناس خشم اظهار داشت که زندگی با یک فرد مبتلا به اختلال دو قطبی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد و انرژی و روحیه بالای او می تواند زندگی خانوادگی را تضعیف کند. مشکلات مربوط به کار ، خلق و خوی نسبت به خویشاوندانشان مانع روابط مثبت و طولانی مدت عاشقانه می شود ، در حقیقت وقتی یکی از طرفین دچار اختلال دو قطبی باشد ، احتمال طلاق زیاد خواهد بود.

 

در صورت ابتلا به اختلال دو قطبی چه باید کرد؟

مشاوران ازدواج می گویند که در وهله اول فرد مبتلا به اختلال دو قطبی باید مسئولیت بیماری خود را تا آنجا که ممکن است به عهده بگیرد. اگر آنها متاهل یا درگیر رابطه هستند ، بهتر است یک فرد سالم در جلسات اولیه شرکت کند تا هم بتواند اطلاعات کافی در مورد اختلال دو قطبی و داروها را بدست آورد.

فرد مبتلا به اختلال دو قطبی از اثربخشی داروها و درمان بی اطلاع است ، اما همسر وی در طول درمان متوجه تغییراتی می شود ، اما ممکن است یک فرد سالم دوست نداشته باشد نقش مراقبتی را بازی کند ، یا فرد مبتلا به اختلال دو قطبی دوستانه باشد.

تخت مشاهده زوجین باید در صورت عدم توافق یا نتیجه گیری قطعی ، مرتباً کنار هم بنشینند ، تغییرات خلقی را ثبت کنند ، ادراکات را مقایسه کنند و از یک مشاور در یک کلینیک روانشناسی خوب در ایران کمک بگیرند.

فرد مبتلا به اختلال دو قطبی که تحریک جنسی دارد ، در صورت عدم موفقیت جنسی ، می تواند وارد مرحله خشونت شود. از ترس اینکه فردی با اختلال دو قطبی ممکن است در خارج از رابطه به دنبال رضایت باشد ، همسر او گاهی تسلیم خواسته های او می شود.

گرچه تسلیم اتفاقی ممکن است آسیب زیادی نرساند ، اما ممکن است رابطه جنسی اجباری ایده آل نباشد. مهمترین قسمت این است که دو طرف رابطه عاطفی خود را در حین رابطه حفظ کنند.

فردی که از برانگیختگی جنسی رنج می برد باید نشان دهد که از همسر خود برای ارضای خود زیاد استفاده نمی کند اما قادر است در طول جلسه احساسات گرم خود را ابراز کند. وقتی یک فرد سالم علاقه به تجربه ندارد ، می تواند آن را به روشی دوستانه و بدون قضاوت بیان کند.

منبع:
https://www.entekhabeno.com/what-will-it-be-like-to-marry-a-bipolar-patient

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

تمایل شدید به صرف وعده های غذایی با کودک نه ماهه خود.   آرزویی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *