با کودکان بی نظم چگونه رفتار کنیم؟

بیشتر کودکانی که علاقه ای به نظم بخشیدن به اتاق و وسایل خود ندارند ، یک نکته مشترک دارند: آنها فقط نمی خواهند این کار را انجام دهند و بسیاری از کودکان هستند که گهگاهی با نظم و ترتیب جمع می شوند. آنها معمولاً چیزهای هیجان انگیز دیگری مانند تماشای تلویزیون یا بیرون رفتن با دوستانشان پیدا می کنند.

بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم. اگر تصمیم دارید کاری سرگرم کننده و لذت بخش انجام دهید یا کاری خسته کننده برای شما باشد ، کدام یک را انتخاب می کنید؟

“اتاق دختر ۱۳ ساله من بسیار ترسناک است ، گویا همین حالا طوفان زده است! وقتی از او می خواهم آن را تمیز و مرتب کند ، او یا مرا نادیده می گیرد یا عصبانی می شود و حمله می کند.” اگر این کلمات برای شما آشنا هستند ، بدانید که تنها نیستید. بسیاری از مردم از فضای شلوغ و نامرتب فرزندانشان که حتی نمی توانید در آن راه بروید ، لباس هایی که همه جا پراکنده است و زباله هایی که باید در سطل آشغال باشد ، اما در همه جا هستند به جز داخل سطل زباله و … شکایت دارند. با کودکی که به ترتیب فضای خود علاقه ای ندارد واقعاً آزار دهنده و طاقت فرسا است. برای شما والدین ما ایده هایی داریم که می تواند مفید باشد.

یک راه خوب برای مسئولیت دادن کودکان به امور مربوط به اتاق و محل زندگی آنها ، دادن پاداش مشروط یا امتیازی است که به آنها می دهید آنچه را که از آنها خواسته اید انجام دهند.

نکته مهم: اگر تنبلی ، ناامیدی و سهل انگاری کودک شما با تغییرات رفتاری ، افت تحصیلی و درگیری با همسالان همراه بوده است یا معمولاً ضعف هایی در عملکرد او مشاهده کرده اید ، توصیه می کنیم برای اطمینان از یک مشکل خاص با یک متخصص مشورت کنید. با سلامت روان شماره این مورد برای کودکانی است که بیماری یا اختلالی تشخیص داده شده اند.

 

با کودکان بی نظم چگونه رفتار کنیم؟

بعضی اوقات بی توجهی به نظم بخشی از یک درگیری بزرگتر و مداوم است که در آن کودک شما نه تنها انگیزه ای برای تمیز و مرتب بودن ندارد بلکه می خواهد در برابر شما مقاومت کند و شما را کاملاً حریص کند. هرچه بیشتر او را کنترل کرده و مجبور کنید آنچه را که به او می گویید انجام دهد ، بیشتر مطیع و لجباز می شود. این باعث می شود احساس ناتوانی و شکست ، عصبانیت و فکر کنید: “ما سخت تلاش می کنیم تا خانه امن و اتاق جداگانه ای را برای فرزند خود فراهم کنیم. حداقل کاری که او می تواند انجام دهد این است که “فضای خود را مرتب و تمیز نگه دارید! “اگرچه این روال عادی ناخوشایند و آزار دهنده است ، شما نباید این رفتار را شخصی بدانید یا به عبارت دیگر خود را بپذیرید. بیشتر کودکان کثیف هستند ، اما این هیچ ارتباطی با شما و تربیت شما ندارد و همه به آنها برمی گردد.

وقتی فقط باید “در را ببندی”!

به یاد داشته باشید که هر زمان ممکن است در را ببندید و بگویید: “نگران آن نباشید!” این یک انتخاب کاملاً معقول و منطقی برای شماست ، خصوصاً وقتی رفتارهای چالش برانگیز دیگری نیز برای کار با کودک وجود دارد. از این گذشته ، این سهل انگاری از آن اوست و اگر او می خواهد با این الگو زندگی کند ، بگذارید این کار را انجام دهد. البته این روش همیشه م effectiveثر نیست! به خصوص وقتی اتاق فقط متعلق به او نباشد و آنقدر کثیف باشد که بتواند سلامتی او را به خطر بیندازد ، مانند عفونت یا بیماری عفونی. اگر داشتن یک اتاق “تمیز” کشمکش “شما” برای برنده شدن است ، در اینجا چند استراتژی برای شما آورده شده است:

اتاق را تقسیم کنید و سپس در این نبرد پیروز شوید!

اول از همه ، اگر اتاق کودک شما آنقدر آشفته ، کثیف و بهم ریخته است که حتی نمی توانید در آن قدم بزنید ، تقسیم اتاق به چهار قسمت و درخواست از او برای کار در هر قسمت در زمان متفاوت بسیار خوب و موثر است. ، یا روی هر مورد جداگانه تمرکز کنید. مثلاً ابتدا زباله ، سپس لباس ، سپس اسباب بازی و …

تقسیم یک کار بزرگ به بخشهای کوچکتر برای هر نوع کودک مفید است. خود را به جای فرزند خود بگذارید و به او نگاه کنید و فکر کنید: او ممکن است نداند از کجا شروع کند و با خودش بگوید: “وای ، من هرگز نمی توانم این اتاق را مرتب کنم ، چرا مزاحم می شوم؟” بنابراین شما باید این کار را برای او راحت تر کنید و به او نشان دهید که چگونه با قدم های کوچک شروع کند.

* راهنمای راه اندازی.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید فقط کمک به او برای شروع کار است. به ویژه کودکان کوچکتر واقعاً برای شروع به کمک نیاز دارند. هیچ مشکلی ندارد که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در اتاق خود باشید و به او نشان دهید که بسته به سنش چگونه باید کار خود را شروع کند. به عنوان مثال ، ممکن است لازم باشد به او بیاموزید که لباسهایش را از زمین بیرون آورده ، آنها را معاینه کند و سپس در کمد یا سبد لباسهای کثیف قرار دهد. برای کودکان بسیار مهم است که بدانند دقیقاً چه چیزی را از آنها می خواهید. بسیاری از اوقات فکر می کنیم که کودکان می دانند چه باید بکنند ، اما آنها واقعاً نمی دانند. و قبل از اقدام به آنها باید شغل خود را نشان دهند. شروع به شما این امکان را می دهد که الگویی برای فرزند خود باشید ، البته به شکلی که فقط به او می فهمانید که از او چه می خواهید ، نه اینکه ببینید “شما” اتاق او را برای او تمیز و مرتب می کند. مسابقات!

* لطفا فدا نکنید!

اگر فرزند شما به اندازه کافی بزرگ است که به تنهایی این کار را انجام می دهد ، لطفاً این کار را برای او انجام ندهید. رفتن به اتاقش و مرتب کردنش برای او واقعاً به ضرر شماست و نتیجه عکس می گیرید. زیرا به او نشان می دهید که فکر نمی کنید و انتظار ندارید که بتواند اتاق خودش را اداره کند و اگر مطیع و مقاومت نکرده و نسبت به شما لجبازی نکند ، خود را رها کرده و اقدام خواهید کرد. شما حتی عملا به او می گویید که نباید کاری را که شما می خواهید انجام دهد و آنچه شما می گویید متفاوت از منظورتان است. اشتباه نکنید ، وقتی کودکان این پیام را دریافت می کنند ، اقتدار شما به خطر می افتد. بله آل به نظر من کاملاً چرند بود ، به نظر می رسد BT هم برای من نبود. قانون اساسی این است که وقتی کودک شما در مدرسه ابتدایی است ، باید بتواند بیشتر وظایف اطراف اتاق را انجام دهد. فقط باید در کمکی که به دیگران می کنید بیشتر مراقب باشید.

* روی امتیازاتی که به او می دهید شرط ببندید.

یک راه خوب برای مسئولیت دادن کودکان به امور مربوط به اتاق و محل زندگی آنها ، دادن پاداش مشروط یا امتیازی است که به آنها می دهید آنچه را که از آنها خواسته اید انجام دهند. بنابراین ، اگر تصمیم گرفته اید که امروز همه لباس های شما مرتب باشد ، تا زمانی که این کار انجام نشود ، دیگر خبری از رایانه شما نیست! برای فردا روی چیز دیگری کار کنید. خوب است که یک برنامه هفتگی برای نظافت و مرتب سازی اتاق داشته باشید ، یعنی. برنامه سرگرمی آخر هفته رایگان آنها شروع نمی شود مگر اینکه اتاق هایشان مرتب و تمیز باشد. آیا این واقعاً تضمین می کند که کودک شما برای همیشه اتاق خود را مرتب نگه دارد؟ نه اما سیستم پاداش مشروط به او کمک خواهد کرد که رفتار خوب را با گذشت زمان یاد بگیرد. به گفته جیمز لمان: “شما می توانید یک اسب را به آب بیاورید ، اما نمی توانید او را مجبور به نوشیدن آب کنید ، اما مطمئناً می توانید عطش آن را داشته باشید!

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/tuition/undisciplined4-child.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

چه مدت طول می کشد تا به مریخ برسید؟ اگر می خواهید از سیاره سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *