خود ارضایی پسران

خو ارضایی برای مردان و پسران با چالش های بسیاری همراه است. از آنجا که غریزه زنده ماندن به فعالیت جنسی فرد بستگی دارد ، استمنا male مردانه می تواند آن را تهدید کند و مردها را از انجام رابطه جنسی بی میل کند و باعث ایجاد استرس منفی برای افراد در همه فرهنگ ها شود.

همچنین ، ناسازگاری این مسئله با گرایش های مذهبی و اجتماعی یکی دیگر از عوامل محبوبیت خودارضایی در انسان است. این در گروه اختلالات جنسی قرار می گیرد و اگر به طور معمول یادآوری شود و منجر به اعتیاد رفتاری شود ، درمان آن دشوارتر می شود.

دانستن دلایل و روشهای درمان خودارضایی به شما کمک می کند با آن کنار بیایید و آسیب را به حداقل برسانید.

سن شروع خودارضایی مردان

استمنا  مردانه معمولاً در نوجوانی یا اواخر کودکی در پسران آغاز می شود. آنها معمولاً از همسالان خود آموخته می شوند و برخلاف استمنا زنانه ، كه اكتشافی و تصادفی است ، از طریق آموزش انجام می شود. پس از خودارضایی در پسران ، آنها وارد یک چرخه زندگی جدید می شوند و درک بهتری از فعالیت و روابط جنسی پیدا می کنند.

به دلیل این همزمانی با بلوغ ، پسران اغلب افسردگی را تجربه می کنند و بی ثباتی عاطفی می تواند منجر به خود ارادی بیش از حد شود. این منجر به انحرافات جنسی می شود. مردان برای نوجوانان و جوانان خودارضایی نمی کنند. بزرگسالان ، حتی کسانی که ازدواج کرده اند ، این کار را هر از گاهی انجام می دهند.

علل خودارضایی در پسران

مردان به دلایل مختلف این کار را انجام می دهند. معمولاً مهمترین دلیل آن استرس و اضطراب است. زمان هایی وجود دارد که برای مردان استرس آور و دشوار است ، زمانی که میل و دفعات انجام این عمل بیشتر است. برای کاهش استرس و تنش می توانید از یک صفحه مدیریت استرس کمک بگیرید.

همچنین عدم رضایت از ازدواج و عدم رضایت از رضایت یکی از عواملی است که در این امر مثر است ، گرفتن مشاوره ازدواج می تواند در این زمینه مفید باشد.

عوارض و پیامدهای خودارضایی پسران

عوارض استمنا male مردانه به تعداد و نوع این روش بستگی دارد. گزارش ها در این زمینه متناقض است. با این حال ، تاکنون هیچ مدرکی در مورد مضر بودن این عمل وجود ندارد. افرادی که در طول روز زیاد خودارضایی می کنند ، می توانند به زخم آلت تناسلی ، خستگی و ضعف مبتلا شوند.

همچنین لازم است در مورد خودارضایی در مردان به صورت شیدایی و اجبار صحبت شود.

افرادی که به استمنا معتاد هستند حتی در صورت تحریک جنسی نیز مجبور به انجام این کار نیستند. افرادی که به پورنوگرافی و پورنوگرافی سر می زنند کمی متفاوت است. این واقعاً مربوط به پورنوگرافی است ، نه فقط آن.

احساس گناه بعد از خودارضایی

بعد از اینکه مردان خودارضایی می کنند ، مردم معمولاً دچار عذاب وجدان می شوند و معمولاً از عمل خودارضایی پشیمان هستند. گاهی این عذاب وجدان باعث می شود تا شرایطی که از آن راضی هستند را از بین ببرند.

به عنوان مثال ، اگر آنها توسط پورنوگرافی تحریک شوند ، بلافاصله اثرات این فیلم ها را از زندگی خود حذف می کنند. آنها سعی می کنند این کار را متوقف کنند و پس از آن مدتی مشغول متوقف کردن آن هستند. عدم انجام این کار گاهی منجر به افسردگی می شود.

مردان علاوه بر دیدگاه‌های فرهنگی و مذهبی جامعه خود، معمولا نگران پیامدهای خودارضایی مردان هستند و باور عموم مردم در ایران بدین صورت است که این عمل می‌تواند باعث تضعیف حافظه و تاری و تضعیف چشم‌ها و حتی دردهای مفصلی می‌شود.

ارتباط خودارضایی با اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی برای یافتن و تماشای این فیلم ها و سپس خودارضایی به زمان نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد پورنوگرافی کلیک کنید. افراد معتاد به پورنوگرافی ، به ویژه اگر در یک رابطه عاطفی باشند ، با مشکلات زیادی روبرو هستند که مهمترین آنها موارد زیر است:

۱٫ عدم توانایی در متوقف کردن ، تماشای یا شرکت در هر فعالیت دیگر مربوط به پورنوگرافی.

۲٫ تمایل شدید به تماشای پورنو. این افراد مانند مصرف کنندگان مواد مخدر می گویند تمایل زیادی به تماشای فیلم های پورنو دارند.

۳- وقتی از آنها خواسته می شود که پورنوگرافی را متوقف کنند ، عصبانی ، عصبی و ناراضی می شوند. آنها حتی اعتیاد خود به پورنوگرافی را انکار می کنند.

۴- فعالیت های پورنوگرافی معمولاً از نظر شریک جنسی پنهان است.

ترک خودارضایی در مردان

خودارضایی در صورتی که به اعتیاد رفتاری تبدیل شود، زندگی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین هر چه سریعتر جهت درمان و ترک آن اقدام کنید، آسیب‌های روانی کمتری را متحمل می‌شوید.

برای این منظور می‌توانید از یک راهنما و مشاور کمک بخواهید، موانع ترک را شناسایی کنید و آن‌ها را از بین ببرید، برای جلوگیری از خودارضایی برنامه بچینید و یا از روش‌های معمول ترک استفاده کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به سرگرم کردن خود، حذف فیلم‌های پورن، ورزش کردن، کارهای داوطلبانه، تغذیه سالم و… اشاره کرد.

 

 

درباره‌ی آپ زون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *