در زندگی های پرخرج امروزی چگونه پس انداز کنیم؟

بهترین روش های پس انداز چیست؟

پس انداز پول چیزی است که گفتن آن بسیار راحتتر از انجام است. همه می دانند که باید پس انداز کنند اما اکثر مردم در این زمینه مشکل دارند.

نکات زیر به شما در صرفه جویی بهتر کمک می کند:

برای پس انداز پول وام نگیرید

بعضی از وام ها اجتناب ناپذیر هستند ، به عنوان مثال وقتی می خواهید خانه ای بخرید. تعداد کمی از مردم پول کافی برای خرید یک باره خانه را دارند. بیشتر آنها باید از یک بانک یا یک فرد وام بگیرند و کم کم آن را بازپرداخت می کنند.
به طور کلی ، اگر نمی توانید زیر وام بگیرید ، به عقب برگردید. و اگر مجبورید وام بگیرید ، سعی کنید آن را در اسرع وقت و به مقدار زیاد پس دهید.

هدف برای پس انداز است

اگر هدفی برای پس انداز داشته باشید ، انگیزه دارید و می توانید به راحتی و با اشتیاق پس انداز کنید. البته این به هدف شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، خانه ای بخرید یا می خواهید برای بازنشستگی خود پس انداز کنید. برنامه پس انداز با توجه به هدف و مدت زمان دستیابی به آن.

برای پس انداز ، اهداف شما باید منطقی باشد

به عنوان مثال ، اگر ماهانه یک میلیون تن درآمد دارید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که در مدت ۲ سال بتوانید خانه ای بخرید ، اما می توانید یک ماشین بخرید. بنابراین اهداف خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

برای رسیدن به هدف خود زمانی تعیین کنید

شما نمی توانید هدفی داشته باشید و وقت رسیدن به آن را ندارید. زیرا دستیابی به هدفی در مدت زمان مشخص می تواند لذت بخش و پاداش آور باشد و اگر سالها مقداری پس انداز کنید و مشخص نباشد چه زمانی به هدف خود می رسید ، ناامید و ناامید خواهید شد. با توجه به درآمد و هدف معقولی که در مرحله قبل انتخاب کردید ، برای رسیدن به آن هدف وقت بگذارید و پس انداز کنید.

آنچه را که از این فرآیند آموخته اید یادداشت کنید و در هزینه صرفه جویی کنید

پیگیری درآمد ، هزینه ها و مقدار پولی که برای شما باقی مانده به شما کمک می کند تا برآورد بهتری داشته باشید. سعی کنید هزینه های خود را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید تا بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید تا یک قدم به هدف خود نزدیک شوید. به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید هزینه های خود را کاهش دهید ، دستیابی به هدف برای شما دشوار است. شما باید بیشتر به جزئیات هزینه های خود توجه کنید. برای این کار یک دفترچه یادداشت کوچک تهیه کنید و همیشه آن را همراه داشته باشید. برنامه های موبایلی نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای ثبت هزینه های خود استفاده کنید.

در زندگی های پرخرج امروزی چگونه پس انداز کنیم؟

حساب بانکی پس انداز باز کنید

بانک ها نرخ سود پایینی در حساب های پس انداز پرداخت می کنند ، اما همان نرخ بهره پایین در طول زمان می تواند به شما در پس انداز کمک کند. بنابراین در اسرع وقت حساب بانکی باز کنید و پول خود را واریز کنید ، حتی اگر پول کمی داشته باشید. به خاطر داشته باشید که می توانید هر ماه کمی پول به پول خود اضافه کنید و بنابراین سود بیشتری از بانک دریافت کنید.

به بازنشستگی به عنوان یک جوان فکر کنید

وقتی جوان ، پرانرژی و سالم هستید ، بازنشستگی و پیری خود را تا کنون می بینید که حتی ارزش فکر کردن را ندارد. اما در دوران جوانی باید به دوران بازنشستگی خود فکر کنید. بنابراین هر ساله مقداری از درآمد خود را برای پیری پس انداز کنید.

توجه نکنید که برای شروع پس انداز به چه مقدار پول نیاز دارید

وقتی صحبت از پس انداز پول می شود ، طبیعی است که ناامید شوید و پس انداز را متوقف کنید. توجه نکنید که برای شروع پس انداز به چه مقدار پول نیاز دارید. حتی اگر پول کمی داشته باشید ، پس انداز نیز همیشه امکان پذیر است. هرچه زودتر شروع کنید ، زودتر به استقلال مالی دست خواهید یافت و به هدف خود نزدیکتر خواهید شد.

برای پس انداز ، تجملات را از هزینه های خود حذف کنید

بسیاری از هزینه هایی که ما هر روز می کنیم واقعاً لازم نیست. حذف هزینه های لوکس اولین قدم بزرگ در بهبود وضعیت مالی شما است.

برای پس انداز هزینه های خود را کاهش دهید

برای کاهش هزینه های خود ، ارزان تر به خانه بروید ، مصرف انرژی مانند برق ، گاز ، آب و وسایل حمل و نقل عمومی ، تعطیلات ارزان تر را کاهش دهید ، از اعتیاد به مواردی مانند سیگار کشیدن پرهیز کنید ، بیشتر فکر کنید و سعی کنید آنها را از بین ببرید. حداقل حداقل کمتر کار کنید

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/costly-lives1-save-money1.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟

غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟

تغذیه مناسب ، تغذیه ای است که در تهیه آن از همه جوانب برخوردار باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *