روش هایی برای تقویت انگیزه‌ی درونیِ خودمان!

در مسیر موفقیت ، یکی از مهمترین چالشهایی که با آن روبرو هستیم داشتن انگیزه کافی و حفظ آن خواهد بود. در طی فعالیت های آنها ، عوامل و عوامل مختلفی ممکن است ظاهر شود که به نوعی انگیزه موفقیت ما را تضعیف می کند.

 

در مسیر موفقیت ، یکی از مهمترین چالشهایی که با آن روبرو هستیم داشتن انگیزه کافی و حفظ آن خواهد بود. در طی فعالیت های آنها ، عوامل و عوامل مختلفی ممکن است ظاهر شود که به نوعی انگیزه موفقیت ما را تضعیف می کند. در این مقاله ما چند روش ساده برای تقویت انگیزه درونی خود ارائه خواهیم داد.

 

بعضی اوقات فقط به پنج ثانیه زمان نیاز دارید

یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد شخصیت ما این است که چگونه می توانیم در مدت زمان بسیار کوتاهی از زندگی خود احساس نارضایتی کنیم و در عین حال ، در مدت زمان بسیار کوتاهی آن عدم رضایت را به یک احساس مثبت تبدیل کرده و راضی کنیم.

 

بهترین راه ها برای افزایش انگیزه

کافی است یک ایده موثر در ذهن خود داشته باشیم و برای یک ثانیه ثانیه صدها دلیل مختلف را که می توانند ما را به ایده ذهنی ما نزدیک کنند ، با ما مرور کنیم. وقتی زندگی خود را با همان ایده ای که به آن پی برده ایم تصور کنیم ، همه چیز متفاوت به نظر می رسد.

 

مطمئن باشید اگر لحظه ای به اهداف خود فکر کنید ، برای رسیدن به این اهداف تنها پنج ثانیه طول می کشد. اگر از فرصتی که برای خود فراهم کرده اید استفاده نکنید ، مغز شما سرعت این افکار را سرکوب می کند.

 

شما باید خود را غرق در انگیزه های خود کنید

در مورد هدف ، گفتگوها برای رسیدن به خط پایان و دستیابی به موفقیت مورد انتظار دور از دسترس نخواهد بود. مطمئناً تلاش خود را از این طریق دوچندان خواهید کرد و هر قدم را که به سمت رویای خود برمی دارید دنبال خواهید کرد.

روش هایی برای تقویت انگیزه‌ی درونیِ خودمان!

اما در راه رسیدن به موفقیت خود ، ممکن است نگرش و انگیزه ای را که در ابتدا داشتید فراموش کنید ، نگران و نگران باشید و تلاش های شخصی خود را به طور کلی بی نتیجه بدانید.

 

توصیه ای که می توان در اینجا ارائه داد این است که سعی کنید در هر شرایطی خود را در انگیزه های خود غرق کنید. یکی از راه های دستیابی به این هدف استفاده از تابلوی آرزوها است. لیست خواسته ها مجموعه ای از عوامل انگیزشی ، تصاویر و حتی سخنرانی هایی است که در یک مکان جمع شده و در مکانی قرار می گیرد که هر روز در معرض دید شما قرار می گیرد. شما هر روز این صفحه آرزوها را تماشا می کنید و بنابراین دائماً اهداف مهم خود را به خود یادآوری می کنید. به این ترتیب شما همیشه در انگیزه های بزرگ خود غرق خواهید شد و در واقع همیشه با آنها زندگی خواهید کرد.

 

اهداف خود را به اهداف کوچک تقسیم کنید

وقتی با اهداف بزرگی روبرو شوید و خود را در محاصره این اهداف بزرگ و دشوار قرار دهید ، حفظ انگیزه و توانایی فکری لازم برای موفقیت برای شما دشوارتر خواهد بود. یکی از بهترین راههای مقابله با این مسئله استفاده از روندی برای به حداقل رساندن اهداف است. وقتی اهداف بزرگ و دشوار خود را به لیست کوچکی از اهداف کوچک تبدیل کنید ، راه موفقیت را هموار خواهید کرد.

 

به این ترتیب ، هر زمان که یکی از این اهداف کوچک برای شما محقق می شود ، احساس می کنید که به موفقیت خود نزدیکتر هستید. این انگیزه های شما را تازه و سالم نگه می دارد. به این ترتیب رویایی که برای خود تصور کرده اید از افکار و تخیلات واهی خارج شده و می توانید موفقیت های خود را به راحتی متمرکز و برنامه ریزی کنید.

قدرت موسیقی را به خاطر بسپارید

موسیقی و ملودی های مختلف می توانند احساسات شما را کنترل کنند. یک قطعه موسیقی می تواند ما را در سخت ترین شرایط به حرکت درآورد و احساسات را برانگیزد. به همین دلیل است که کارگردان ها در فیلم های خود از موسیقی استفاده می کنند و هر کجا بخواهند حس خاصی به مخاطب خود بدهند از موسیقی استفاده می کنند. در این میان ، باید به قدرت موسیقی در ایجاد و احیای انگیزه های درونی خود توجه کنیم.

 

فرقی نمی کند آهنگ مورد علاقه ما آهنگی بی کلام باشد یا آهنگی با موسیقی ساده و بدون ریتم. با این حال ، یک ملودی خاص می تواند تأثیر زیادی بر احساسات ما بگذارد و انگیزه ارزشمندی برای موفقیت ما ایجاد کند.

 

بنابراین سعی کنید در تمام فعالیت های خود مدتی را به گوش دادن به موسیقی اختصاص دهید و در این مدت از آهنگ های تحریک کننده و موثر خود غافل نشوید. هر زمان که احساس کردید برای رسیدن به اهداف خود انگیزه بیشتری دارید ، دکمه پخش را فشار دهید و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید.

 

خود را بشناسید و با خود مشورت کنید

از خود بپرسید ، چه کسی شما را بهتر از شما می شناسد و چه کسی کاملاً از حیا رفتار شما آگاه است؟ یکی از حقایق دردناکی که باید به آن اشاره کنیم این است که گاهی اوقات از خود و انگیزه خود آگاهی کامل نداریم و با این وجود ناگهان تصمیم می گیریم خود و دنیای خود را متحول کنیم. این دانش که از خودمان می گیریم سخت ترین کاری است که باید برای رسیدن به اهداف خود انجام دهیم.

 

داشتن تمام مدت مکالمه مثبت با شما می تواند تأثیر زیادی در نگرش و انگیزه شما داشته باشد. هر وقت بیدار می شوید و هر وقت می خواهید به خواب بروید سعی کنید با خود صحبت کنید و به تغییراتی که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید فکر کنید.

 

با این کار می توانید مطمئن باشید که قادر خواهید بود با همه مشکلات کنار بیایید. هر کاری که انجام می دهید و فعالیت ها را به همین ترتیب مرور کنید و آن را انجام دهید تا زمانی که دستیابی به اهداف شما آشکار و ممکن شود. مطمئن باشید این کار هیچ وقت از انگیزه شما نمی کاهد.

منبع:
https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/strengthen6-inner-motivation.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

چه مدت طول می کشد تا به مریخ برسید؟ اگر می خواهید از سیاره سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *