اخبار روز

مراقب باشید؛ هوای پایتخت در شرایط بسیار ناسالم

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای پایتخت صبح سه‌شنبه عدد ۸۱ را نشان داد و هوا در وضع قابل قبول بود، اما در بعدازظهر با نشان دادن وضع بنفش و روی عدد ۲۱۲ در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفته است.

به گزارش صدا و سیما، به دلیل قرار گرفتن شاخص آلودگی هوا در چنین شرایطی، افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند. به بیماران قلبی و ریوی، بانوان باردار و سالمندان توصیه شده از تردد غیرضروری شهری خودداری کنند. پایتخت‌نشینان از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و ۷۳ روز هوای سالم و ۱۰ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس استنشاق کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است. شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

شاخص کیفیت هوای پایتخت در شرایط بسیار ناسالم

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله