اخبار روز

هشدار هواشناسی به قزوینی‌ها

مهدی آخوندی روز پنجشنبه اظهار کرد: با توجه به پیش بینی این اداره کل مبنی بر ادامه ناپایداری ها، روز گذشته میزان بارندگی در مرکز استان به ۲۰ میلی متر رسید.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: با توجه به نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، پیش بینی می شود همچنان تا صبح شنبه هفته آینده و با گذر امواج تراز میانی جو در پاره ای از مناطق استان شاهد بارش های رگباری، رعد و برق با احتمال ریزش تگرگ و وزش بادهای لحظه ای شدید باشیم.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه تشکیل ابرهای همرفتی، ناپایدارها در سطح استان به صورت محلی از شدت و میزان بیشتری برخودار خواهد بود، تصریح کرد: بر همین اساس، این اداره کل با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه و مسیل ها و خسارت به سازه های سبک و موقت، اقدام به صدور هشدار به سطح زرد کرد.
وی ادامه داد: به همین جهت به شهروندان و مسافران توصیه می شود تا از اتراق کردن در حاشیه رودخانه و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و انجام کار در فضای باز به ویژه اماکن و مناطق مرتفع خودداری کنند.

به گفته وی، با توجه به جریانات شمالی هوا برای امروز و فردا /جمعه/ کاهش نسبی دما را نیز در سطح منطقه شاهد خواهیم بود.

آخوندی ادامه داد: در شبانه روز گذشته آوج با ۱۲ و آبیک با ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۹ تا ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله