همسرم به من خیانت کرده، چگونه او را ببخشم؟

خیانت یکی از مشکلات بزرگ زندگی هر خانواده است که تمام جنبه های زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر خدای ناکرده با مشکل خیانت شوهرتان روبرو شدید و می خواهید به زندگی خود ادامه دهید ، اما نمی دانید چگونه او را ببخشید ، این مقاله را بخوانید.

 

خیانت مانند فاجعه ای است که هرگز نمی خواهید تجربه کنید. شرایط بسیاری وجود دارد که می تواند خیانت در نظر گرفته شود. ممکن است بخواهید شخصی را که به شما خیانت کرده است ببخشید. ابتدا باید آرامش پیدا کنید. اگر می خواهید با شخصی که دوباره به شما خیانت کرده زندگی کنید ، می توانید این کار را انجام دهید پس از اینکه او را بخشید.

 

قسمت اول: تصمیم بگیرید فراموش کنید

شما باید بدانید که بخشش چیست. گذشت به معنای پذیرش خیانت نیست. بلکه بخشش به معنای خلاص شدن از شر عصبانیتی است که نسبت به شخصی که به شما خیانت کرده احساس می کنید. بخشش یعنی پایان دادن به نفرت نسبت به شخصی که به شما خیانت کرده است.

 

“حتی اگر از شخصی که به شما خیانت کرده متنفر باشید ، دلیل خوبی به نظر می رسد ، در واقع ، شما تنها کسی هستید که آسیب دیده است.”

“اگر شخصی که به شما خیانت کرده را نبخشید ، حتی بعد از اینکه او را با کسی که با او رابطه دارید ترک کردید ، فکر خواهید کرد که به شما خیانت خواهد کرد.”

 

تصمیم بگیرید که چرا می خواهید ببخشید

برای بخشش شخصی دو دلیل وجود دارد. اولین دلیل این است که یکی از قوانین خود را ببخشید. دلیل دیگر این است که بتوانید به خود کمک کنید بر احساس ناراحتی که نسبت به خیانت احساس می کنید غلبه کند. هر دو دلیل ارزشمند است.

 

خود را مجبور به بخشش نکنید

تصمیم برای بخشش شخصی ارزشش را دارد ، اما در واقع تجربه و خلاص شدن از شر آن درد و رنج می تواند مدتی طول بکشد. بخشش یک روند است ، نه اتفاقی که یک شبه رخ دهد.

 

درباره آینده خود با کسی که به شما خیانت کرده است تصمیم بگیرید

“برخی خیانت ها آنقدر وحشتناک است که شما نمی خواهید این رابطه را ادامه دهید.” حتی وقتی کسی را می بخشید ، ممکن است احساس کنید دیگر نمی خواهید به رابطه ادامه دهید.

به رابطه خود با شخصی که به شما خیانت کرده فکر کنید ، آیا می توانید زندگی بدون او را تصور کنید؟

شخصیت فردی که به شما خیانت کرده را تحلیل کنید. ببینید آیا او دوباره به شما خیانت خواهد کرد؟

 

تحویل دادن
گذشت به معنای پذیرش خیانت نیست

همسرم به من خیانت کرده، چگونه او را ببخشم؟

قسمت دوم: می توانم ببخشم

 

احساسات خود را ارزیابی کنید

اگر از خیانت ناراحت یا عصبانی هستید ، باید بدانید که این کاملا طبیعی است. راه های مثبتی برای کنار آمدن با این احساسات پیدا کنید. پذیرش آنچه احساس می کنید گام مهمی در غلبه بر احساسات است که اولین قدم در جهت دهی است.

– ممکن است از شخصی که به شما خیانت کرده است عصبانی ، تحقیر و منزجر شوید. این کاملا طبیعی است

برای شخصی که به شما خیانت کرده است نامه بنویسید

نوشتن نامه نوعی درمان است زیرا صادقانه هر آنچه را احساس می کنید بیان می کنید. چند روز دیگر ، دوباره نامه را بخوانید. لازم نیست نامه را به شخص بدهید. می توانید نامه را بسوزانید تا احساسات منفی را فراموش نکنید. نوشتن نامه می تواند باعث آرامش خاطر شما شود و به شما کمک کند تا راحت تر ببخشید.

 

در مورد این خیانت با یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده خود که به او اعتماد دارید صحبت کنید

حمایت از جانب فردی که به شما اهمیت می دهد و شما را دوست دارد ، گام مهمی در بهبود احساسات عاطفی پس از یک رابطه عاشقانه است. این خیانت را به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بگویید. وقتی با کسی در این باره صحبت می کنید احساس بهتری خواهید داشت و تمایل بیشتری به بخشش خواهید داشت.

می توانید با شخصی که به او اعتماد دارید در مورد روشهایی که به شما کمک می کند راحت تر ببخشید صحبت کنید.

اگر نمی خواهید این موضوع را با کسی در میان بگذارید با یک درمانگر یا روانشناس مشورت کنید.

 

دوباره احساس قدرت پیدا کنید

وقتی شخصی به شما خیانت می کند ، ممکن است احساس ضعف کرده و قدرت خود را از دست بدهید. برای اینکه دوباره احساس قدرت کنید باید احساس ارزشمندی در خود پرورش دهید. بخشش فردی که به شما خیانت کرده دشوار خواهد بود مگر اینکه در زندگی احساس استقلال کنید.

– با خود بگویید: “من برای خودم و دیگران ارزش قائلیم. عشق به دیگران به من برمی گردد. من کسانی را که باعث می شوند احساس امنیت و دوست داشته شدن داشته باشند قدردان و دوستشان خواهم داشت.”

 

مثبت فکر کن

توجه خود را از خیانت منحرف کرده و با تمرکز بر امنیت ، خوشبختی و آینده ای زیبا ، افکار مثبت و ارزشهای سالم را تقویت کنید. اگر تصاویر مثبتی در ذهن دارید ، می توانید بخشش را اقدامی سالم در بهبودی خود بدانید.

برای مثبت ماندن ، در ذهن خود تجسم کنید که برای چه چیزی ارزش قائل هستید. شاید عشق یکی از ارزشهای مثبت شما باشد. به زمانی فکر کنید که واقعاً عاشق بودید. شما ممکن است عشق را در کودکی خود هنگامی که در کنار پدر و مادر خود بودید پیدا کنید.

– این تصاویر ممکن است حاصل تجربه یا تخیل ما باشد.

 

دوباره اعتماد به نفس خود را بدست آورید

اعتماد به نفس به این معنی است که زندگی شما گرانبهاست و با غلبه بر مشکلات می توانید از آنها بیاموزید. بعد از خیانت ، ممکن است عزت نفس خود را از دست بدهید زیرا صدمه دیده اید و احساس می کنید ارزش خود را از دست داده اید. وقتی اعتماد به نفس خود را بازیابید ، احساس خواهید کرد که می توانید فردی را که به شما خیانت کرده است ببخشید.

 

احتیاط کنید

ذهن آگاهی به مجموعه توانایی هایی اشاره دارد که هر یک از آنها می تواند به شما در ایجاد یک احساس عاطفی کمک کند. تدبیر روشی مدرن برای جلوگیری از خیالات و زندگی در زندگی کنونی است. زندگی کنید و به یاد داشته باشید که خیانت در گذشته اتفاق افتاده است.

 

خودت را دوست داشته باش

پس از تجربه خیانت توسط کسی ، ممکن است از خود خجالت بکشید یا احساس گناه کنید. به یاد داشته باشید که شما هیچ کنترلی بر آنچه دیگران انجام می دهند ندارید ، فقط می توانید خود را کنترل کنید. نمی توانید کسی را ببخشید مگر اینکه یکدیگر را دوست داشته باشید. برای خود وقت بگذارید و با دوستان یا خانواده خود وقت بگذارید. خرید کنید یا دوش آب گرم بگیرید.

منبع:

https://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/husband6-betrayed-forgive.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

آیا بستنی خوردن در زمان بارداری خطرناک است؟

تمایل شدید به صرف وعده های غذایی با کودک نه ماهه خود.   آرزویی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *