هنرمندان

هوش مصنوعی چهره واقعی کورش کبیر را ترسیم کرد

تصاویری از بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی منتشر شده که به طرز خوبی صلابت پادشاه ایران را نشان می‌دهد.

بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی به طرز خوبی صلابت پادشاه ایران را نشان می‌دهد. این روزها از هوش مصنوعی برای بازسازی چهره‌ شخصیت‌های تاریخی بسیاری استفاده می‌شود و حالا هم نوبت کوروش کبیر شده است. بازسازی چهره کوروش کبیر توسط هوش مصنوعی بازسازی چهره‌ تاریخی کوروش کبیر با هوش مصنوعی همه را شگفت‌زده کرد. در تصویر زیر که با کیفیت بسیار بالا نیز منتشر شده است، چهره کوروش کبیر براساس عکس‌هایی که پیش‌تر از آن چاپ شده، ساخته شده است. در ادامه تصویر بازسازی شده چهره کوروش کبیر پادشاه ایرانیان را ببینید:

کوروش بزرگ یا کوروش کبیر، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت می‌کرد. کوروش در استوانه خود که در بابل کشف شده، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نواده کوروش، شاه بزرگ انشان، نواده چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌است» معرفی می‌کند.

در بهار سال ۵۳۹ پیش از میلاد، کوروش آهنگ تسخیر بابل را کرد و وارد جنگ با بابل شد. به گواهی اسناد تاریخی و عقیده پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده‌است. استوانه کوروش پس از شکست دادن نبونعید و تصرف بابل، نوشته شده و به منزله سند و شاهد تاریخی پرارزشی‌است. در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل متحد استوانه کوروش را به همه زبان‌های رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این استوانه در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک قرار داده شد.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله