چطور کاغذ دیواری را از روی دیوار برداریم؟

اگر کاغذ دیواری منزل شما فرسوده یا خسته است ، از روش زیر استفاده کنید تا آسیب کمتری به دیوار وارد شود:

۱- عناصر تزئینی روی دیوار را بردارید. مبل ها را از اتاق خارج کنید و اگر این امکان وجود ندارد ، همه آنها را در وسط اتاق جمع کنید و روی آنها را با پلاستیک یا یک حوله بزرگ بپوشانید.

۲- بیشتر کاغذ دیواری های جدید از روی دیوار خشک شده و نیازی به بخار و مواد شیمیایی ندارند. برای آزمایش ، فقط با کفگیر از گوشه دیوار با زاویه کمی ۴۵ درجه شروع کنید تا کاغذ دیواری را با کمی دقت رول کنید. اگر کاغذ خرد شده است ، از آب یا مواد شیمیایی استفاده کنید.

کاغذ دیواری را با دقت با کاردک یا ترجیحاً یک وسیله مخصوص برای این منظور خراش دهید ، که در اکثر ابزار فروشی ها موجود است و از خراش عمیق و آسیب رسیدن به دیوار جلوگیری می کند.

چطور کاغذ دیواری را از روی دیوار برداریم؟

۴- یک یا دو قطعه کاغذ دیواری را با اسفنج یا غلتک رنگی که در آب داغ یا مخلوطی از آب گرم و مواد شیمیایی آغشته شده مرطوب کنید. اجازه دهید رطوبت نفوذ کند ، سپس کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنید. آب گرم چسب را شل می کند و کار شما را آسان می کند.

۵٫ با دوخت کاغذ دیواری شروع کنید. یک کاردک گسترده در زیر لبه کاغذ دیواری قرار دهید تا حفاری آن راحت تر شود.

۶- با توجه به زمانی که کاغذ دیواری روی دیوار می ماند و ممکن است به چسب استفاده شده برای شل شدن چسب نیاز باشد ، چندین بار دیوار را مرطوب کنید. اگر باز کردن مشکل است ، دوباره آن را خیس کنید و برای مدتی بگذارید. در عوض ، قطعات کوچک را با کاغذ سنباده جدا کرده و رنگ کنید.

۷- پس از اتمام کار ، اجازه دهید تا دیوار کاملا خشک شود و سپس دیوار را با محلول آبی و TSP بشویید. با این کار چسب شل شده و سطح دیوار صاف می شود تا برای کاغذ دیواری جدید آماده شود. اگر قصد رنگ آمیزی دارید ، ابتدا دیوار را سنباده بزنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/remove-wallpaper2-wall.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

چه مدت طول می کشد تا به مریخ برسید؟ اگر می خواهید از سیاره سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *