چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

ما درباره استفاده از اجاق مایکروویو و خطرات احتمالی آن چیزهای زیادی شنیده و خوانده ایم. به عنوان مثال گفته می شود که هنگام پختن غذا یا گرم کردن غذا در مایکروویو ، تمام ارزش غذایی آن از بین می رود و امواج خطرناکی را نیز گسترش می دهد ، اما باید دانست که هر روش پخت و پز می تواند باعث کاهش میزان مواد مغذی در غذا شود. خواه بخارپز باشید ، بپزید ، سرخ کنید یا کباب کنید یا از مایکروویو استفاده کنید. اگرچه ما پخت و پز در مایکروویو را توصیه نمی کنیم ، اما ممکن است گاهی لازم باشد از آن استفاده کنید.

گرم شدن مجدد غذا در اجاق گاز یا گاز طعم بهتری نسبت به مایکروویو به غذا می دهد اما با توجه به نکات زیر می توان سلامتی و طعم غذای پخته شده در مایکروویو را حفظ کرد.

از ظروف مناسب استفاده کنید

ظروف پلاستیکی ، آلومینیوم ، فویل یا ظروف سرد حاوی ماست یا مارگارین که خیلی زود گرم می شوند یا مواد شیمیایی را از بین می برند نباید در مایکروویو قرار گیرند. بهتر است از ظروف مخصوص شیشه ای یا سرامیکی استفاده کنید. اگر بشقاب ندارید ، می توانید غذا را در پارچه ای کمی مرطوب مانند نان قرار دهید تا غذا در حین پخت مرطوب بماند.

از ظروف با لبه های کوتاه استفاده کنید

غذا در ظرفی با لبه های کوتاه بهتر از ظرفی با لبه بلند گرم می شود. در حین گرم شدن ، مواد را هم بزنید تا خوب گرم شود.

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

سبزیجات را بخارپز کنید

به جای قرار دادن سبزیجات در آب مانند آب جوش ، فقط چند قاشق غذاخوری آب به سبزیجات اضافه کنید. هرچه محتوای آب سبزیجاتی مانند کدو سبز ، گل کلم ، بادمجان یا فلفل بیشتر باشد ، باید آب کمتری اضافه شود. پوشاندن ظرف در حین پخت به پختن یکنواخت سبزیجات کمک می کند. برای سبزیجات سبز ، ظرف را کمی باز نگه دارید.

گوشت را روی حرارت ملایم بپزید

حرارت را کم کنید تا گرما بدون جوش آمدن به وسط غذا نفوذ کند. این روش برای گرم کردن تخم مرغ ، پنیر و گوشت سخت مناسب است ، زیرا گوشت در دمای بالا سفت می شود. در اکثر اجاق های مایکروویو می توانید زمان را تعیین کنید. به جای فشار دادن دکمه Start ، دکمه “Power Level” را فشار دهید.

غذا را جابجا کنید

گرم شدن غذا حدود ۱۵ ثانیه طول می کشد. هر بار غذا را برگردانید.

سس اسپاگتی را اضافه کنید

قبل از گرم شدن ، کمی آب و سس به ماکارونی اضافه کنید تا نرم شود.
هنگام پخت گوشت یا مرغ یا لوبیا ، کمی آب ، آبگوشت یا آب لیمو اضافه کنید.

منبع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/food1-microwave-taste.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

چه مدت طول می کشد تا به مریخ برسید؟ اگر می خواهید از سیاره سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *