اخبار روز

۱۸ دقیقه مطالعه اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای!

محمد صادق دهنادی ظهر سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی که با معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نمایندگان ادارات و نهاد‌های اجرایی مرتبط و تشکل‌های حوزه بازی‌سازی استان کردستان، که امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ماه در محل سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بازی‌های رایانه‌ای در آمار‌های مصرف فرهنگی کشور جزو دومین رتبه در مصرف فرهنگی قرار دارد.

به گزارش مهر، دهنادی با اشاره به آمار ۳۴ میلیونی بازیکن بازی‌های رایانه‌ای در کشور، گفت: در حال حاضر ۵۰۰۰ بازی ایرانی و ۵۰۰ شرکت و تیم فعال در این عرصه وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایرانی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند، اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند، افزود: ۴۱ درصد از مردم ایران فعال در بازی‌های رایانه‌ای هستند و براساس آمار، در استان‌هایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند، استفاده از بازی‌های رایانه‌ای رواج بیشتری دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شعار فرهنگی امسال جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی را «نشاط خانوادگی با بازی ایرانی» اعلام کرد.

دهنادی در خصوص فراهم شدن شرایط آموزش بازی‌سازان در سطح استان، گفت: سه روش اصلی برای آموزش بازی‌سازی از طریق بنیاد ملی بازی‌ها وجود دارد: آموزش آنلاین، تأسیس شعبه انستیتوی بازی‌های ایرانی و راه‌اندازی اردو‌های آموزشی بازی در استان‌ها.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام در نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی، از متولیان امر در استان‌ها خواست که برای حضور حداکثری علاقه‌مندان، تمهیدات لازم را فراهم کنند و ظرفیت ثبت‌نام در هر استان نباید کمتر از ۲۵۰ نفر باشد.

در این نشست، همچنین حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی در استان کردستان پرداختند.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله