اخبار روز

۶ نفر در سیل جان باختند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به بهرمندی بیش از ۲ هزار نفر متأثر از سیل و آبگرفتی از خدمات امدادی از به ثبت رسیدن ۱۱۷ عملیات امداد و نجات در ۱۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش فارس، بابک محمودی با اعلام این خبر گفت: از تاریخ یکم تا نهم تیر ماه ۱۴۰۳، نیرو‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران در ۱۱۷ عملیات امداد و نجات به ۲ هزار و ۱۳۹ نفر امدادرسانی کردند.

وی افزود: نجاتگران هلال احمر۲۱۷ متأثر از سیلاب را به مناطق امن منتقل، همچنین ۴۲۵ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد. رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: متاسفانه در این مدت ۶ نفر از هموطنان در مناطق رودبار، سوادکوه و کلیبر جان خود را از دست دادند و ۱ نفر در منطقه سوادکوه مفقود شده است.

محمودی اضافه کرد: ۳۵۸ واحد آب منازل مسکونی با استفاده از دستگاه‌های لجن کش توسط نجاتگران هلال احمر تخلیه شد. وی بیان کرد: ۱۱۷ دستگاه چادر،۳۱۶ تخته پتو، ۱۵۰ تخته موکت، ۳۱۷ کیلوگرم نایلون، ۱۳۴ ثوب البسه، ۲۵۸ بطری آب معدنی، ۱۱۶ بسته غذایی، ۵۹ ست ظروف در بین متأثرین توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرتصریح کرد؛ تعداد ۲۴۰ تیم عملیاتی متشکل از ۹۱۴ نفر از امدادگران و نجاتگران به متأثرین از سیل خدمات امدادی ارائه کردند.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله