۷ روش بسیار ساده برای غلبه بر استرس

در اینجا ۷ روش بسیار ساده برای غلبه بر استرس آورده شده است

 

 

آیا احساس استرس می کنید؟ البته همینطور است! اگر خوب دقت کنید ، کارهای زیادی را با مهلت های زیادی خواهید دید – البته همه اینها در اولویت است! – و شما نگران انجام کار خود با کیفیت مناسب هستید.

اقدامات موثر برای غلبه بر استرس

این جوهره زندگی مدرن است. یافتن شغلی که افراد مجبور به مقابله با استرس های مکرر در طول روز نباشند غیرممکن است. تنها تفاوت افراد در اینجا نحوه کنار آمدن با استرس و چگونگی غلبه بر آن است.

گزارشی که در سال ۲۰۱۴ توسط مجمع جهانی اقتصاد ارائه شده است نشان می دهد ایران از نظر میزان استرس در بین ۱۲۲ کشور در رتبه ۱۱۷ قرار دارد. بدون شک میزان بالای استرس تأثیر مستقیمی بر بهره وری افراد در سازمان ها دارد.

7 روش بسیار ساده برای غلبه بر استرس

مطالعات نشان می دهد که افراد استرس زا در زمینه های زیر با چالش های جدی در سازمان روبرو هستند:

• مدیریت زمان

• ارتباط بین فردی

• روی کارها تمرکز کنید

• سلامت جسمی و روانی

در اینجا چند واقعیت اساسی در مورد پد و نحوه استفاده از آن آورده شده است.

۱٫ با خود مهربان باشید. خوب بودن با خودتان واقعاً آسان است. اگر گاهی اشتباه می کنید و در کار خود نقص دارید ، تمام مدت خود را سرزنش نکنید. مطالعات نشان می دهد افرادی که در خود بهتر هستند شادتر ، خوش بین تر و با استرس و افسردگی کمتری زندگی می کنند.این تعجب آور نیست ، اما باور اینکه موفقیت چنین افرادی اغلب دشوار است دشوار است.

بسیاری از ما فکر می کنیم که باید سخت کار کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم ، اما مطمئن باشید کسانی که ۱۰۰٪ اشتباه می کنند.

۲٫ تصویر بزرگ خود را به خاطر بسپارید. معمولاً راه حل های دیگری نیز برای انجام آنچه می خواهید وجود دارد. وقتی به “تصویر کلی” خود فکر می کنید ، انرژی لازم را برای غلبه بر استرس مشکلات کوچک روزمره خواهید داشت.
۳٫ به کارهای روزمره خود اعتماد کنید. اگر از شما سال شود که بیشترین دلایل استرس در شما چیست؟ شما احتمالاً مواردی مانند ضرب الاجل ، خستگی یا رئیس بد را نام می برید. احتمالاً لیست “تصمیم برای انجام کارها” را در لیست عوامل استرس زا از دست خواهید داد. با این حال ، یکی از مهمترین دلایل استرس “تصمیم گیری” است. هر بار که می خواهید فرد جدیدی استخدام کنید ، زمان مناسبی را برای مذاکره با رئیس خود ترتیب دهید یا حتی لباس برای خرید انتخاب کنید ، در معرض استرس قرار می گیرید!

7 روش بسیار ساده برای غلبه بر استرس

بنابراین ، یکی از اقدامات موثر در کاهش استرس ، کاهش تعداد تصمیمات روزانه و اتکا به کارهای روزمره است. باراک اوباما در مصاحبه اخیر خود گفت: “اگر خوب دقت کنید ، من اغلب پیراهن آبی یا خاکستری می پوشم زیرا تصمیم گیری علاوه بر استرس ، انرژی مرا نیز از بین می برد.”

۴- حداقل ۱۰ دقیقه در روز وقت بگذارید. اگر می دانید که با افزودن یک ماده افزودنی به مخزن اتومبیل خود ، می توانید ۱۰۰ کیلومتر مسافت بیشتری را طی کنید ، به احتمال زیاد از آن استفاده خواهید کرد ، اما حتی اگر ماشین شما دیگر این مسیر را طی نکند ، حتما روزانه حداقل ۱۰ دقیقه برای خود در نظر بگیرید. شما قادر خواهید بود بر استرس های روزمره غلبه کنید. در این زمان ، سعی کنید کاری انجام دهید که برای شما لذت بخش ، سرگرم کننده یا آرامش آور باشد.

۵- لیست کارهای روزانه داشته باشید. یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس ، تبدیل شدن آن به یک برنامه روزمره است. حدود ۲۰۰ مطالعه مختلف در مورد رژیم غذایی ، ورزش و مدیریت زمان نشان می دهد که استفاده از این روش کمک زیادی به نتیجه می کند.

۶٫ به روند اقدامات خود توجه کنید. توجه به همه مواردی که می توانند احساسات ، انگیزه و درک پیشرفت کارها را بهبود ببخشند بسیار مهم است. پیروزی های سریع و کوچک نقش مهمی در آرامش بخشیدن به افرادی که مدام تحت استرس هستند ، دارد.

۷٫ می دانید چه زمانی “خوش بینی” یا “بدبینی” برای شما مفید است. خوش بینی باقی ماندن برای بسیاری از ما دشوار است ، اما لازم به یادآوری است که خوش بینی همیشه جواب نمی دهد. گاهی خوش بینی باعث می شود درک واقعیت را نادیده بگیریم و شرایط را از حالت اضطراب به یک بحران یا بدتر منتقل کنیم. بنابراین همیشه مراقب “خوش بینی” و “بدبینی” خود باشید.

به خاطر داشته باشید که استرس به طور مستقیم بر کیفیت زندگی شخصی و شغلی تأثیر می گذارد ، شاید به همین دلیل است که یکی از ده مهارت معرفی شده توسط سازمان بهداشت جهانی توانایی کنار آمدن با استرس است ، بنابراین برای تقویت این مهارت ها هرچه سریعتر اقدام کنید.

منبع:

http://www.nazweb.ir/128832-7-simple-ways-to-beat-stress.html

درباره‌ی آپ زون

حتما ببینید

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

چه مدت طول می کشد تا به مریخ برسید؟ اگر می خواهید از سیاره سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *