اخبار روز

آخرین وضعیت اعزام زائران ایرانی به حج

تا بامداد یکشنبه ۴۶ کاروان به تعداد ۵۹۹۴ زائر در مدینه و ۵۴۹ کاروان به تعداد ۷۵۷۱۲ نفر هم در مکه حضور دارند و همه زائران مدینه قبل برای انجام اعمال و مناسک در مشاعر مقدسه تا ۲۲ خرداد به مکه منتقل خواهند شد.

به گزارش مهر، زائران مدینه قبل ۵ روز در شهر پیامبر اقامت دارند و پس از محرم شدن در میقات شجره با قطار راهی مکه مکرمه می‌شوند و از ۵۰۱۷۹ زائر ورودی به مدینه منوره، تاکنون بیش از ۴۴۱۸۰ نفر به مکه رهسپار شده‌اند.

زائران ایرانی سرزمین وحی تا بامداد امروز جمعاً با ۳۶۲ پرواز از ایستگاه‌های پروازی در کشورمان به دو فرودگاه مدینه منوره و جده انتقال یافتند.

تا بامداد یکشنبه ۷۵ هزار و ۷۱۲ زائر در بیش از ۶۰ هتل در جوار بیت الله الحرام اسکان یافته‌اند که از این تعداد ۳۱ هزار و ۵۲۹ نفر از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده و پس از محرم شدن در میقات جحفه برای انجام اعمال عمره تمتع رهسپار مکه مکرمه شدند.

امسال قرار است حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران در موسم «حج تمتع» حضور یابند و در کنار سایر مسلمانان اعمال عبادی این ایام را که به تقویم عربستان از روز جمعه ۲۵ خرداد با حرکت به سوی عرفات (یوم ترویه) آغاز می‌شود، انجام دهند.

شنبه ۲۶ خرداد روز عرفه؛ وقوف در عرفات، یکشنبه ۲۷ خرداد روز عید سعید قربان، دوشنبه ۲۸ خرداد بیتوته در منا و عصر سه‌شنبه ۲۹ خرداد بازگشت از منا خواهد بود.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله