اخبار روز

جزییات ساعت کاری مترو در روز عید غدیر

رضا محمدنژاد روز دوشنبه ضمن گرامیداشت هفته ولایت و تبریک عید سعید غدیر خم افزود: تمهیدات و تدابیر لازم به‌منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان و شرکت‌کنندگان در «مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر» که روز سه‌شنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۳ از میدان آزادی تا خیابان دماوند، محدوده بزرگراه امام علی (ع) برگزار می‌شود، در نظر گرفته است.

به گزارش ایرنا، وی تاکید کرد: با توجه به افزایش تقاضای سفر، برنامه‌ریزی کردیم سرفاصله حرکت قطارها در خطوط درون‌شهری متناسب با استقبال مسافران تنظیم شود.

محمدنژاد از برپایی جایگاه‌های ویژه‌ در میدان امام حسین (ع)، میدان فردوسی، میدان انقلاب، چهارراه بهبودی و میدان آزادی خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در ایستگاه‌هایی که در مسیر این جشن قرار دارند، به‌ویژه ایستگاه‌های نزدیک به جایگاه‌های تعبیه شده از جمله امام حسین (ع)، دروازه‌دولت، میدان فردوسی، تئاتر شهر، میدان انقلاب اسلامی، توحید، شادمان، دکتر حبیب‌اله و استاد معین؛ سرویس ویژه به شرکت‌کنندگان و مسافران ارایه می شود.

وی همچنین تاکید کرد: به‌منظور تسهیل در بازگشت شهروندان از مراسم عید غدیر نیز زمان سرویس‌دهی مترو در خطوط درون شهری یک ساعت افزایش می‌یابد و پیش‌بینی لازم برای اعزام قطارهای فوق‌العاده در صورت استقبال مسافران نیز انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در پایان از فضاسازی ایستگاه‌های مترو خبر داد و گفت: به‌منظور ارائه خدمات مناسب، بررسی امکانات ایستگاه‌ها از جمله نمازخانه‌ها و بازدیدهای فنی از تجهیزات ثابت و متحرک مترو نیز انجام شده است.

وی اعلام کرد: سرویس‌دهی در خطوط کرج، هشتگرد، فرودگاه مهرآباد و شهر جدید پرند بدون تغییر انجام خواهد شد و طبق برنامه زمان‌بندی روزهای تعطیل اجرا می‌شود.

مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر روز ۵ تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در محور بزرگراه امام علی(ع) تا میدان آزادی برگزار می‌شود. تعداد موکب‌ها، امسال ۳۰ درصد افزایش یافته که در مجموع ۲۲۰۰ موکب برپا می‌شود و ۶۰۰ موکب هم در انتظار هستند.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این مهمونی ۱۰ کیلومتری همزمان در ۳۰۰ شهر برگزار خواهد شد.

همچنین قرار است امسال نمایندگانی از جبهه مقاومت از کشورهای لبنان، یمن، افغانستان و عراق در تهران موکب‌ برپا کنند.

همچنین بطور همزمان در ۵ کشور برزیل، هند، پاکستان، لبنان و افغانستان هم مهمونی کیلومتری غدیر برگزار خواهد شد.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله