هنرمندان

مارال، حاتم و هاتف چگونه لباس می‌پوشند؟ طراحی لباس خاص سریال «رهایم کن»

این روزها، سریال «رهایم کن» در شبکه نمایش خانگی در دسترس مخاطبان است و طرفداران زیادی هم دارد. روایتی از روابط آدم‌ها و با چاشنی گذشته و اتفاقاتی از دوره‌های قبل در آن به تصویر کشیده می‌شود و نقاط قوت زیادی هم دارد. یکی از نکات مثبت و قوت سریال، طراحی لباس شخصیت‌های مختلف آن است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی استایل شخصیت‌های این مجموعه بپردازیم و برایتان از اثرات استایلینگ درست کاراکترها در یک اثر بگوییم.

 

محسن تنابنده

استایل رهایم کن

بازی‌های خوب و درخشان زیادی از محسن تنابنده دیده‌ایم. او استاد به تصویرکشیدن شخصیت‌های متنوع است. با نگاهی به حضورش در این سریال، هرگز یادتان نخواهد آمد که روزگاری در نقش نقی معمولی در سریال معروف پایتخت، او را دیده‌ایم. قدرت بازی تنابنده بسیار زیادتر از قبل شده و انتقال حس و درونیات شخصیت را هم به‌خوبی پیش می‌برد. یکی از اهرم‌های تقویت بازی او در این مجموعه، طراحی لباس جذاب و گریم مطلوبش است. او که در نقش پسر ارشد خانواده معروف و متمول نائب‌سرخی در فیلم حضور دارد، فردی است پرمشغله و با مسئولیت‌های فراوان. به‌رغم جدیت و مسئولیت‌پذیری بالایی که از او می‌بینیم، قلبی گرم و تپنده برای کسانی دارد که در زندگی به آنها علاقه‌مند است. این تناقص در لباس و استایل تنابنده به‌زیبایی دیده می‌شود. او لباس‌هایی تیره با دوختی خوب به تن می‌کند و از سوی دیگر بسیار منظم و مرتب است. این‌ها در کنار هم باعث شده‌اند که درک بهتری از شخصیت حاتم نائب‌سرخی پیدا کنیم.

هوتن شکیبا

استایل رهایم کن

این روزها، شکیبا را در هر اثر نمایشی می‌بینیم. بااین‌حال از حضور پرشمارش خسته نمی‌شویم چون واقعا در ایفای نقش‌های گوناگون بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند. در سریال رهایم کن هم هوتن شکیبا در نقش برادر کوچک محسن تنابنده ظاهر شده است. او که عشقی ناکام در دل دارد و در چارچوب خانه جایی برای خود پیدا نکرده است، استایلی پیش‌روتر از برادر بزرگش دارد. او از جلیقه‌ها، پالتوها و کت‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده می‌کند. آراسته است و انگار تیپ و ظاهرش با روستای اجدادی هم‌خوانی کمتری دارد.

هدی زین‌العابدین

استایل رهایم کن

حتما بخوانید…
کمد لباس هدی زین العابدین؛ زنی که این روزها همه مردها عاشقش هستند!
این بازیگران ایرانی، پوشیدن کفش‌های کتانی را به پاشنه‌بلند ترجیح دادند!

زین‌العابدین تاکنون در آثار تصویری متعددی نقش‌آفرینی کرده است. بااین‌حال، انگار حضورش در مجموعه رهایم کن با جلب توجه بیشتر مخاطبان همراه شده است. او که نقش یکی از خدمتکاران خاندان نائب‌سرخی را ایفا می‌کند و ارتباطی عاطفی با پسر بزرگشان پیدا کرده، از استایلی مناسب برخوردار است. طراحی لباس او کاملا گویای شخصیتش است. هدی زین‌العابدین هم از لباس‌هایی ساده و متعلق با آن دوران استفاده می‌کند که نشان از زمانه تاریخی اثر هستند و جایگاه اجتماعی‌اش در فیلم را نشان می‌دهند و هم بسیار آراسته‌اند و ظریف. این دو ویژگی اخیر هم برای دختری که جذاب است و دلربا، به‌درستی در استایل بازتاب داده می‌شود.

مونا احمدی

استایل رهایم کن

ایفای نقش خواهر نائب‌سرخی‌ها هم به عهده مونا احمدی است. او که حضور پررنگی در دنیای سینما نداشته است، مانند هدی زین‌العابدین در این اثر بیشتر از هر زمان دیگری به چشم می‌آید. زندگی شخصیتی که او ایفا می‌کند در پی یک حادثه دستخوش تغییرات و چالش‌های فراوانی شده است. او که در ابتدای فیلم با لباس‌هایی مرتب‌تر و رنگ‌هایی شادتر دیده می‌شد، با گذر زمان و اسیرشدن در دام مشکلات رنگارنگ، به‌سمت و سوی استایل‌هایی با رنگ‌های مرده روی آورده است. پوشش او هم ضمن انعکاس زمانه خود، گویای شخصیت و جایگاهش در فیلم هست. در سکانس‌هایی که با لباس عروس حاضر شد هم طراحی استایل خوبی داشت که به‌رغم تمام محدودیت‌های موجود برای نشان‌دادن چنین لباسی، مناسب به‌نظر می‌رسید.

آزاده صمدی

استایل رهایم کن

استایل آزاده صمدی در مجموعه رهایم کن، نکات و جزئیاتی فراوانی دارد. او که نقشی نیمه‌خاکستری را ایفا می‌کند، با خروج از خانه نائب‌سرخی‌ها به جاه‌وجلالی رسیده که در استایل پوششی‌اش به‌خوبی دیده می‌شود. صمدی در تمام سکانس‌ها آراسته است و با پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های شاد و استفاده از عناصری مانند کت‌های اپل‌دار و خوش‌دوخت در قاموس شخصیتی نیمه‌منفی ظاهر می‌شود که نقشه‌های فراوانی در سر دارد. استایل مو و آرایش آزاده صمدی در فیلم هم در راستای به نمایش‌گذاشتن شخصیتش بسیار مناسب بوده است.

مهدی حسینی‌نیا

استایل رهایم کن

در سال‌های اخیر، مهدی حسینی‌نیا را در نقش‌های بسیار متنوعی دیده‌ایم. از انصاف نگذریم در بسیاری از این نقش‌ها هم حضور پررنگ و اثرگذاری داشته است. او در مجموعه رهایم کن، ایفاگر نقش بهرام بوقی است. بهرام بوقی از کارکنان و زیردستان خاندان نائب‌سرخی است و شخصیت سواستفاده‌گری دارد که مایل است، اوضاع بد خانواده مذکور را به نفع خود تمام کند. او در فیلم با دختر نائب‌سرخی‌ها ازدواج می‌کند و در این پندار است که یک‌شبه به تمام دستاوردهایی برسد که حتی جرئت آرزوکردنشان را هم نداشته است. این ذوق‌زدگی در استایل او در شب دامادی هم دیده می‌شد. انتخاب رنگ‌های شاد و جلب‌توجه‌کننده و لباسی با دوخت خاصی که توی ذوق می‌زند.

حسن معجونی

استایل رهایم کن

معجونی در این سریال در نقش رفیق شوریده‌حال نائب‌سرخی بزرگ ظاهر شده است. او که فردی بی‌خیال به نظر می‌رسد، از استایلی متناسب با شخصیتش برای پیش‌برد قصه خود وام می‌گیرد. معمولا معجونی را در صحنه‌های مختلف حضورش با تیپی نامرتب و ریش‌هایی انبوه می‌بینیم. هنوز دید و نگاهی سطحی نسبت به او پیدا کرده‌ایم. شاید در ادامه فیلم، داستان‌هایی از این شخصیت فاش شود که کلید داشتن چنین استایلی را هم برایمان بیابد.

بابک کریمی

استایل رهایم کن

کریمی از بازیگرانی است که در تعریف هر نقش از زاویه نگاهش به‌شدت موفق عمل می‌کند. او آنچنان به زیر پوست هر شخصیت می‌رود که دیگر نقش‌آفرینی‌های گذشته‌اش را به خاطر نمی‌آوریم. استایل او در این سریال هم به خوبی انتخاب شده است. بابک کریمی که بزرگ نائب‌سرخی‌ها است و دیگر فعالیت‌هایش نسبت به سال‌های جوانی کاهش پیدا کرده، به مثابه شیر پیری در اثر ظاهر می‌شود که اگرچه دیگر نای غرش‌های هول‌آور ندارد اما هنوز رگه‌هایی از ابهت گذشته را به نمایش می‌گذارد. لباس‌های او در بسیاری از صحنه‌ها راحت است و این نشانه‌ای از بازنشستگی بزرگ خاندان از مسئولیت‌های فراوان بزرگ‌زادگی است.

در آخر

سریال رهایم کن از مجموعه‌هایی است که توانسته مخاطبان را سرگرم و با خود همراه کند. طراحی لباس سریال هم مطلوب است و در پیش‌برد داستان و تعریف شخصیت‌های مختلف نقش مهمی داشته است. آثار تصویری که از نظر تاریخی در دوره‌هایی غیر از حال پیش می‌روند، نیازمند طراحی درست و دقیق لباس و صحنه هستند. رهایم کن از این نظر موفق بوده است. هریک از شخصیت‌های مجموعه هم با بازی‌های خوب و استایلی دقیق و مناسب توانسته‌اند در روایت قصه خود مخاطبان را راضی نگه دارند. از دنبال‌کنندگان این مجموعه هستید؟

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله