اخبار روز

موتورسیکلت‌های پاکشتی احتیاجی به دریافت پلاک برای تردد ندارند؟

این روز‌ها تبلیغات و آگهی‌های دروغین فروش موتورسیکلت‌های پاکشتی در سایت‌های خرید و فروش کالا زیاد شده است؛ نکته‌ای که در این آگهی‌ها قابل توجه است تأکید کردن فروشندگان به اینکه این موتور‌ها احتیاجی به دریافت پلاک برای تردد ندارند!

به گزارش تسنیم، یکی دیگر از موارد عجیبی که در این آگهی‌ها به چشم می‌خورد تأکید بر عدم داشتن گواهینامه برای رانندگی با این موتور‌ها است و اینگونه به مخاطب القا می‌شود که شما می‌توانید بدون داشتن گواهینامه از این موتورسیکلت‌ها در شهر استفاده کنید.

صفر تا صد قوانین مربوط به «موتورسیکلت‌های پاکشتی»

موضوع استفاده از موتورسیکلت‌های پاکشتی را با پلیس راهور در میان گذاشتیم تا افرادی که قصد استفاده از این موتورسیکلت‌ها را دارند با جدیدترین و موثق‌ترین قوانین و مقررات آشنا شوند.

رانندگی با هرنوع موتورسیکلتی نیازمند دریافت گواهینامه است

سردار حسین رمضانی؛ معاون اجرایی پلیس راهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا برای استفاده از “موتورسیکلت‌های پاکشتی” باید گواهینامه موتورسیکلت دریافت کرد یا خیر، اظهار کرد: رانندگان برای استفاده از هر وسیله نقلیه باید گواهینامه داشته باشند.

وی افزود: تصور اینکه قدرت و شتاب یک موتورسیکلت کم است و برای استفاده از این‌ها نیازی به داشتن گواهینامه نیست اشتباه است.

سردار رمضانی تأکید کرد: در حال حاضر طبق قانون، جز دوچرخه برای استفاده از تمامی وسایل نقلیه باید گواهینامه داشته باشید.

تردد موتورسیکلت‌های پاکشتی تنها با پلاک مجاز است

همچنین موضوع اجباری بودن پلاک برای موتورسیکلت‌های پاکشتی را از سرهنگ علی محمدی؛ رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور پیگیری کردیم، اظهار کرد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار ادعا می‌کنند موتور‌های پاکشتی نیازی به پلاک ندارند، اما طبق قانون، هر وسیله نقلیه‌ای که در شهر تردد می‌کند باید پلاک داشته باشد و خریداران دقت کنند که در دام این افراد نیفتند چراکه اگر موتورسیکلت بدون پلاکی در شهر مشاهده شود، توقیف می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا اصلاً این نوع از موتورسیکلت‌ها پلاک می‌شوند یا خیر اظهار کرد: هیچ مشکل قانونی برای شماره‌گذاری موتورسیکلت‌هایی که با عنوان “پاکشتی” معروف هستند، وجود ندارد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور گفت: البته باید به این نکته دقت کرد که لازمه شماره‌گذاری یک وسیله نقلیه، برخورداری از اسناد مالکیتی است، یعنی هر فردی که سند مالکیت یک موتورسیکلت را داشته باشد، می‌تواند برای پلاک کردن این موتورسیکلت اقدام کند.

منبع: فرارو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله