هنرمندان

همایون شجریان با «ابی» دیدار کرد و برایش دردسرساز شد + عکس

پس از انتشار تصاویر همایون شجریان و ابی در کنار یکدیگر در دبی، خبرگزاری تسنیم، نزدیک شدن ابی به شجریان را زنگی خطری برای موسیقی اصیل ایرانی توصیف کرده است.

اولین واکنش به عکس «ابی» و «همایون شجریان»

این خبرگزاری در ادامه یادداشت خود ضمن ابراز نگرانی از این دیدار نوشته است:

* عکسی از پشت‌صحنه کنسرت همایون شجریان و انوشیروان روحانی در دبی منتشر شد، عکسی که همایون شجریان را کنار ابراهیم حامدی (ابی) نشان می‌داد، گویا ابی مهمان ویژه این کنسرت بوده است.  اگر این عکس بنای نزدیکیِ ابی به همایون موسیقی ایران باشد، زنگ خطری بزرگ برای موسیقی شریف و هنر اصیل ایران است. دیدن این عکس در نگاه اول شاید اتفاقی عادی تلقی شود؛ دو خواننده کنار همدیگر عکسی به‌یادگار گرفته‌اند، ماجرا اما شاید به این سادگی‌ها هم نباشد.

* جایگاه همایون شجریان در موسیقی ایران، جایگاه خاصی است. او با نوع رفتار و کردار خود در یک دهه گذشته سعی کرده است خود را فراتر از بازی‌های سیاسی که برای برخی چهره‌ها تدارک می‌بینند در دل مردم جای دهد؛ همایون در برخی بحران‌ها ثابت کرده است که سعی می‌کند اسیر احساسات اشتباه نشود و جانب عقل و منطق را نگه‌دارد. در تکنیک و توانمندی‌های فنی موسیقی هم که هیچ جای سخن باقی نگذاشته و انگشت حیرت بر دهان هر شنونده‌ای آورده است. آثاری که همایون در یک دهه اخیر خوانده، شاید هیچ خواننده دیگری حتی جرئت نزدیک شدن به آنها را هم ندارد. چنین هنرمندی را باید مراقبت کرد و به‌شدت او را از هر حاشیه‌ای برحذر داشت.

* یکی از خطرهای احتمالی که همایون شجریان را تهدید می‌کند، نزدیک شدن جریانی است که کارنامه‌شان برای همه مشخص است. ابراهیم حامدی (ابی) به هر هنرمندی نزدیک شد، عاقبت به خیر نشد! نمونه‌اش همین ساسان حیدری یافته (ساسی) یا حتی آرش!

* ساسی از زمانی که با ابی و نزدیکانش معاشرت کرد، دست به ساخت موزیک‌ویدیوهایی زد که به‌طور مستقیم کودکان و نوجوانان ایران را مورد هدف قرار داده بود؛ آن هم با آثاری که ابتذال و بی‌اخلاقی، بخش جدایی‌ناپذیر آنهاست. ماجرای آرش اما متفاوت است، آرش از جملۀ هنرمندان بین‌المللی ایرانی بود، کسی که در کشورهای مختلف کنسرت برگزار می‌کرد و طرفداران بسیاری در سراسر جهان داشت، در نهایت اما دوستی آرش با ابی به حضور این خواننده کنار ساسی انجامید. تصور کنید هنرمندی که جایگاه بین‌المللی داشت، در سالن‌های مهم در کشورهای مختلف کنسرت برگزار می‌کرد، به‌یک‌باره در موزیک‌ویدیویی ظاهر شد که جنبه‌های پورن و ابتذال در آن بیداد می‌کرد!

* ابی در سال‌های اخیر به بخشی از شبکه مسموم‌سازی موسیقی ایران با سیاست‌های ضدایرانی تبدیل شده است. حالا به ما حق بدهید که نگران انتشار یک عکس ساده باشیم، رفتن ابی به کنسرت همایون شجریان زنگ خطر است، به‌راستی جایگاه همایون شجریان آن‌قدر والاست که باید برای کوچکترین خطرها هم گوش به زنگ بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای دریافت جدیدترین تعبیر خواب ها آماده اید؟ خیر بله